by

Cestování obytným autem, mapa jako odrazový můstek

A co kdybychom vypadli na dva měsíce cestovat s tím autem třeba po Evropě, třeba do Portugalska a zpátky?“

Myšlenka skrytá v této větě, která odstartovala celou naši malou dvouměsíční akci. V daný moment si ani neuvědomíte, jak moc je to reálné a pouze zjistíte, že tento nápad se vám zahnízdil v hlavě natolik, že už jej nelze jen tak vymazat. Každá další doplňující myšlenka spojená s tímto zatím vzdáleným cílem nás posouvá dále a ani jsme se nenadáli a začínáme plánovat.

Plánování má samo o sobě blahodárné účinky na duši. V okamžiku, kdy si do mapy zadáváte jednotlivá místa a záchytné body cesty, máte pocit, že už jste jednou nohou na pláži a cítíte dosud nevídanou osobní svobodu. Pocit svobody graduje ruku v ruce s naším plánem cestovat a spát v autě a využít tedy k této cestě obytné auto. Zkrátka a jednoduše: Na místě, kde se nám líbit nebude, nastartujem a jedeme dál.

Člověk nemůže jen tak bezmyšlenkovitě snít a jezdit kurzorem či prstem po mapě, ale donutí se přemýšlet také trochu reálněji. To znamená, co všechno je potřeba udělat, abychom tedy opravdu mohli náš plán zrealizovat?

Summa summarum jsme zjistili, že bude potřeba následující:

  • zkontrolovat rozpočet (finančí odhady jsou součástí našeho úvodního videa, reálná částka bude zveřejněna v září)
  • zajistit obytné auto
  • oznámit to na místech, kde by nás po dobu dvou měsíců mohli postrádat (práce, rodina, pronajímatel, atd.)
  • v případě nezaměstnaného jedince je potřeba vyřešit zdravotní pojištění
  • vytvořit mapu a sladit harmonogram cesty

Mapa je odrazovým můstkem, víme, že pojedeme do Portugalska, kde chceme společně se Španělskem strávit nejvíce času, postupně jsme tedy pomocí aplikace Google My Maps sdíleli jednotlivé akce a body, které chceme navštívit. K plnění jednotlivých dílčích úkolů využíváme aplikaci Trello. Dále se neobejdeme bez aplikací Waze pro nalezení nejspolehlivější trasy a park4night pro nalezení místa, kde bezpečně zaparkujem a zůstaneme přes noc.

 

Seznam věcí, které jsme s sebou nabalili a jak jsme je využili/nevyužili naleznete v samostaném článku.

 

Mapa, která byla v březnu v našich hlavách, v květnu na papíře a v červnu na autě.

 

Testování vozidla proběhlo v přátelském a rodinném kruhu.

Malá vzpomínka pro rodinu a všechny co nás v den odjezdu zastihli. Usmívat a mávat !!!

Napsat komentář

Komentář

  1. Ahoj cestovatelé,
    při čtení Vašeho článku „Cestování obytným autem, mapa jako odrazový můstek“ jsem si myslel ,že jsem na nějakém vyhlášeném portálu jako třeba Google, Seznam,…atd, fakt mooooc dobré….. a ještě navíc autora velmi dobře znám..