Vůně Provence, Andorrské krávy

„Za přejetý stůl v Andoře může mlha, shodla se na tom většina posádky.“

Začíná druhý týden cestování a my opouštíme švýcarské hory a vyrážíme přes jezero Lac Lemán, nacházející se kousek od Ženevy, do oblasti Provence. Netušili jsme, jaké překvapení nám připraví klimatické podmínky, a tak se při výstupu z auta ve francouzském městečku Avignon dočkáme menšího teplotního skoku – krásných 37 stupňů, ideální na městskou turistiku.

Při parkování přímo u řeky Rhôny kousek od Avignonského mostu, tušíme, že zde nejsme úplně sami. Tento slavný Avignonský most byl historicky významně poprvé zničen následkem křížových výprav v roce 1226, druhé významné zničení zapříčinila řeka Rhôna v roce 1669, kdy záplavy strhly opravenou část, která už nebyla nikdy dokončena. Kdyby byla, zřejmě dnes neplatíme €5, abychom se prošli po polomostě.

Mezi městskými hradbami provoněné levandulí naleznete téměř vše, dokonce narazíte i na vysněný stín, který nám umožní dále pokračovat k papežskému paláci. Palác je úzce vázán s proslavenou historií samotného města, kdy ve 14.století sloužil jako rezidence papežů a potažmo vzdoropapežů. Po cestě zpět se dočítáme, že zde umřel kazatel Jan Milíč z Kroměříže, ale to si oba dva dobře pamatujeme z hodin českého jazyka  na gymplu ofcourse ☺.

Náměstí před Papežským palácem.

Naskakujeme zpět do domova, autoturistika a klimatizovaný prostor mají v takových případech své výhody. Spokojeně z auta projíždíme neplacenými úseky (neplacené úseky aneb – je to sice dál, zato horší cesta zadarmo, lze samozřejmě zvolit také placené úseky) a pozorujeme tamní krajinu směr most Pont Du Gard. Kempujeme přímo u zmíněného akvaduktu, a díky velikosti našeho autíčka nás v kempu započítávají jakožto stan, a nikoliv jako karavan či dodávku. Za velmi exklusivně vybavený kemp La Sousta ve Francii platíme €22. Některé kempy opravdu vypadají jako menší satelitní městečka, naleznete zde extra služby jako obchody, bary, restaurace, bazén, posilovnu, atd. (Pro nás projíždějící jsou tyto atrakce však zcela zbytečné:D). Rovněž volíme vždy variantu – bez elektřiny. Mobily, fotoaparát, notebooky i ledničku dobíjíme po cestě a při delším stání využíváme externí baterii Goal Zero Yeti 400, kterou máme nabitou díky měniči napětí také z cesty. Zatím jsme pořád online a svítíme – easy peasy.

Pont du Gard – ranní procházka za mostem

Carcassonne, historické město a oblíbená stolní hra

I přes neustávající třicítky zvládáme projít krásné Carcassonne a jedeme se schladit opět do hor, tentokrát andorských. V Andoře máme zálusk na Stellplatz na nejvyšší hoře Coma Pedrosa (2942 m n.m.). Zastihla nás tam však hustá mlha a opět oceňujeme náš pojízdný domov.  Rozhodli jsme se spát kousek níž, kde mlha není. Bohužel jsme při té rychlosti rozhodování zapomněli, že máme pod autem stůl, a tak v zamlžené Andoře tedy jeho příběh končí. My však pokračujeme dál.

Kam jsme se vydali z Andory a která španělská města se nám líbila nejvíce se dozvíte v příštím článku.

Slalom a snídaně mezi andorrskými krávami, zážitky k nezaplacení.

V Andoře jsme natankovali doposud nejlevnější benzín, díky bohu, že je to tak daleko od Česka, byly by tu bývaly řady větší než na benzinkách ONO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *